مرکز پخش و فروش انواع کنترل دور موتور!

الکتروبازار، مرکز پخش انواع اینورترهای مختص کنترل دور موتور اروپایی و آسیایی در ایران میباشد و با سابقه طولانی و تخصصی دراین زمینه به عنوان نماینده و یا عامل فروش برندهای ذیل فعالیت دارد.

همکار و مشتری گرامی بهترین قیمت را تضمین میکنیم!

سئوالات متداول در خصوص اینورترهای کنترل دور موتور

 • کاهش جریان راه اندازی الکتروموتور
 • راه اندازی نرم الکترموتور با شتاب دلخواه
 • امکان توقف نرم با شتاب دلخواه
 • کاهش شدید اصطهلاک ادوات مکانیکی
 • صرفه جویی در مصرف انرژی به خصوص در کاربری های مثل پمپ و فن
 • حفاظت کامل و پیشرفته الکترموتور و بار
 • اصلاح ضریب قدرت الکتروموتور در شبکه برق ورودی
 • دسترسی به توابع پیشرفته ای جهت افزایش کارایی الکترموتور در فرآیندهای صنعتی
 • امکان مانیتورینگ و کنترل پیشرفته پارامترهای الکتریکی الکترموتور
 • و غیره ….
 • سطح ولتاژ تغذیه ورودی و نوع تک فاز یا سه فاز بودن آن باید مشخص شود.
 • توان و جریان الکتروموتور باید کوچکتر و یا مساوی توان و جریان اینوتر باشد.
 • نوع کاربری الکتروموتور که میتواند سنگین و یا نرمال باشد.
 • نیازهای خاص فرآیندی و سیستمی، همچون دقت بالا و دقیق در کنترل سرعت، نیاز به کنترل PID، ارتباط با شبکه های صنعتی و غیره …
 • دمای محیط نصب اینورتر اگر بیشتر از 40 درجه سانتیگراد میباشد، این موضوع باید در انتخاب اینورتر مد نظر قرار گیرد.

کاربری هایی نرمال : کاربریهایی مثل پمپ، فن، هواکش و غیره … که درآنها حداکثر اضافه بار ایجاد شده روی الکتروموتور از 120 درصد توان نامی الکتروموتور (طی حداکثر زمان 60 ثانیه ) تجاوز نمیکند را کاربری نرمال و سبک می نامند.

کاربرهای سنگین : کاربریهایی مثل جرثقیل، کانوایر، کمپرسور، همزن، آسیاب، سنگ شکن و غیره … که درآنها حداکثر اضافه بار ایجاد شده روی موتور از 150 درصد توان نامی الکتروموتور (طی حداکثر زمان 60 ثانیه ) تجاوز نمیکند را کاربری سنگین می نامند.

جهت انتخاب تخصصی و دقیق میتوانید با کارشناسان فنی بخش اینورتر الکتروبازار در تماس باشید و از مشاوره رایگان آنها بهرمند شوید.

همه واژه های “اینوتر” – “درایو” – “کانورتر” –  “VFD ” یا “3VF”   به صورت محاوره ای به دستگاهی که کنترل دور الکترموتورهای القایی را انجام میدهند گفته میشود  هرچند از نظر علمی و ترجمه تحت لفظی هرکدام از آنها میتوانند معانی متفاوت و دیگری داشته باشند.

برای راه اندازی الکتروموتورها با توان کمتر از 11 کیلووات، در مواردی که دسترسی به برق سه فاز وجود ندارد با استفاده از اینورتر تک فاز به سه فاز میتوان برق تک فاز 220 ولت را به برق سه فاز تبدیل کرد تا الکتروموتور از این طریق راه اندازی کرد. نکته این که برق سه فاز تولید شده از این طریق فقط جهت کارکرد موتور میباشد و مصارف دیگر ندارد.

به منظور کاهش اثرات  مخرب نوسانات لحظه ای برق ورودی روی درایو و یا کاهش اثرات هارمونیک تولیدی درایو روی شبکه از چوک ورودی استفاده میشود.

از آنجایی که شکل موج ولتاژ خروجی اینورترها سینوسی نبوده و به صورت پالسی میباشد در مواقعی که فاصله بین موتور و اینورتر طولانی باشد به دلیل خاصیت خازنی کابل ها انداز ولتاژ پالس های ضربه روی سیم پیچی های موتور افزایش میابد و موجب افزایش جریان کشی و آسیب رسیدن به موتور میشود از اینرو با استفاده از فیلتر های du/dt میتوانند تا حدودی میزان این پیک های سوزنی ولتاژ را کاهش دهند. همچنین به طور کلی برای الکتروموتورهای که در نقاط حساس  و قلب کارخانجات قرار میگیرند همراه با اینورتر از این فیلتر استفاده میشود تا عمر عایق این الکتروموتورها کاهش پیدا نکند.

فیلتر سینوسی در خروجی اینورت مورد استفاده قرار میگیرد و موارد مصرف آن به شرح ذیل میباشد

1- در مواقعی که فاصله بین الکتروموتور و اینورتر بسیار زیاد باشد (بالای 200 متر) باشد

2-در صورتی که نیاز باشد ولتاژ خروجی اینورتر از طریق یک ترانسفورماتور افزاینده و یا کاهنده تغییر کند در خروجی اینورتر از این فیلتر استفاده میشود

3- همراه با الکتروموتورهای ضد انفجار جهت جلوگیری از افزایش سطح استاندارد دمای موتور ناشی از کارکرد با اینورتر

فیلتر RFI یک فیلتر پایین گذر میباشد که همراه با اینورتر ها میتواند استفاده شود. ناشی از سوئیچینگ فرکانس بالای نیمه هادی ها در اینورتر، نویزهای هدایتی میتوانند روی شبکه تغذیه ایجاد شود که از طریق این فیلتر این نویزها حذف میشوند.

هدیه ویژه به مناسبت اولین خرید اینورتر از الکتروبازار 

ما در فروشگاه اینترنتی الکتروبازار به عنوان مرکز تخصصی انواع اینورتر و سافت استارتر مفتخریم در جشنواره فروش ویژه، به مناسبت اولین خرید مشتریان محترم هدیه تخفیفی را تا مبلغ 500 هزار تومان ارائه کنیم .

با توجه به تنوع گسترده محصولات اینورتر، درصورت نیاز به مشاوره جهت انتخاب دستگاه مورد نیاز و ترجیح به خرید آفلاین از طریق بخش تماس با ما یا شماره های تماس 02144482182 و 09011313705 با کارشناسان تخصصی الکتروبازار در ارتباط باشید.

شماره های تماس جهت اخذ تخفیف جشنواره فروش

term of use