سافت استارتر زیمنس (Siemens)

جشنواره فروش سافت استارتر زیمنس 

خرید اینترنتی انواع سافت استارتر زیمنس 3RW44, 3RW40, 3RW30 را با بهترین قیمت نمایندگی و رنج توانی 3 تا 450KW انجام دهید.

سافت استارتر Siemens به واسطه تنوع در مدل های مختلف متناسب با نیاز هر بخش از صنایع یکی از پرفروش ترین سافت استارتر ها در دنیا میباشد

جهت کسب مشاوره برای انتخاب و خرید انواع مدل ها  میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان تخصصی الکتروبازار در تماس باشید. off%

تماس با ما جهت خرید و استفاده از تخفیف جشنواره فروش

قیمت سافت استارتر زیمنس (Siemens)

قیمت سافت استارتر زیمنس برای کاربری های ساده ای مثل پمپ، فن، کمپرسور، نوار نقاله و غیره علی رغم ساخت در آلمان بسیار ارزان ومناسب میباشد.

دلیل پایین بودن قیمت راه اندازهای نرم زیمنس در کاری های ساده حذف امکانات غیر ضروری در برخی از مدل های آن میباشد به عنوان مثال در مدل های 3RW30  و 3RW40 که بیشتر برای کاربری ها مذکور استفاد میشود. امکاناتی نظیر شبکه های صنعتی (مورد استفاده در کارخانه جات)، یا صفحه نمایشگر حذف شده و این موضوع باعث شده که این مدل های علی رغم کیفیت بسیار عالی و ساخت در کشور آلمان قیمت های بسیار مناسبی در مقایسه با رقبا داشته باشند به طوری که حتی در برخی از موارد قیمت بهتری نسبت به رقبای آسیایی و چینی دارند.

راه انداز نرم زیمنس در سطح فشار ضعیف بسته به مدل های مختلف از 220 تا 690 ولت و 5.5 کیلووات تا 1250 کیلووات تولید میشود  که میتواند در دو نوع آنالوگ و یا دیجیتال انتخاب و مورد استفاده قرار گیرد.

کاربری سافت استارتر های زیمنس (Siemens)

سافت استارتر زیمنس  میتواند در کاربری های مختلفی چون پمپ، فن، نوار نقاله، کمپرسور، آسیاب، سنگ شکن، همزن، فرز، دستگاه تراش و بسیاری دیگر از کاربریها مورد استفاده قرار گیرد فقط لازم است که حین خرید به مدل متناسب با نیاز خود دقت کنید که دراین خصوص کارشناسان متخصص الکتروبازار میتوانند راهنمای شما باشند.

امکانات سافت زیمنس (Siemens)

بسته به مدل سافت استارتر Siemens امکانات مختلفی برای آن در نظر گرفته شده است

امکاناتی چون کنتاکتور بای پس،  ورودی ها و خروجی های دیجیتال، شتاب قابل تنظیم راه اندازی ، سطح ولتاژ استارت قابل تنظیم به صورت استاندارد در همه راه اندازهای نرم زیمنس دیده میشود اما سایر امکانات پیشرفته همچون نمایشگر دیجیتالی، پورت شبکه های صنعتی، انواع حفاظت های موتور، امکان توقف نرم، مد های مختلف کنترلی، توابع کارکردی پیشرفته ، ترمز DC، ورودی و خروجی آنالوگ، پارامتردهی اتوماتیک و غیره در  مدل های مختلف به صورت آپشن یا استاندرد وجود دارد.

مدل های مختلف سافت استارتر زیمنس (Siemens)

همانطور که قبلا نیز ذکر شد شرکت زیمنس تنوع زیادی در مدل های تولیدی راه اندازه های نرم دارد اما متداول ترین آنها که مورد استفاده قرار میگیرد مدلهای  3RW30, 3RW40, 3RW44  میباشند که در ادامه به معرفی  کامل آنها میپردازیم.

راه انداز نرم زیمنس مدل 3RW40

رنج توانی 250∼5,5 کیلووات، مجهز به کنتاکتور بای پس، حفاظت کامل موتور، مناسب برای کاربری های عمومی ….

← اطلاعات بیشتر سافت استارتر زیمنس مدل 3RW40

راه انداز نرم زیمنس مدل 3RW44

رنج توانی 560∼5.5 کیلووات، مجهز به کنتاکتور بای پس، نمایشگر دیجیتال، مناسب برای کاربری های سنگین ….

← اطلاعات بیشتر سافت استارتر زیمنس مدل 3RW44

سافت استارتر زیمنس مدل 3RW30

راه انداز نرم زیمنس مدل 3RW30

رنج توانی 55∼1,5 کیلووات، مجهز به کنتاکتور بای پس، مناسب برای کاربری های سبک ….

← اطلاعات بیشتر سافت استارتر زیمنس مدل 3RW30

مدل پیشنهادی سافت استارتر زیمنس جهت کاربری های مختلف

متناسب با کاربری های مختلف الکتروموتور شرکت زیمنس آلمان مدل های مختلف سافت استار تولیدی خود را پیشنهاد میدهد که در جدول ذیل مشخص شده است.

جدول انتخاب مدل سافت استارتر زیمنس متناسب با کاربری

کاربریهامدلها
3RW443RW403RW30
راه اندازی نرمال (CLASS 10)
 پمپ  ها
پمپ ها با نیاز توقف نرم جهت جلوگیری ازوضعیت ضربه قوچ
پمپ های هیدرولیک (Hydraulic pumps)
 پرس ها (Presses)
نوار نقاله  ها (Conveyor belts)
میزهای غلطکی  انتقال (Roller conveyors)
 کانوایرهای پیچی (Screw conveyors)
پله برقی (Escalators)
کمپرسور های پیستونی (Piston compressors)
 کمپرسورهای اسکرو (Screw compressors)
 فن های کوچک (Small fans) ^
دمنده های سانتریفیوژ (Centrifugal blowers)
راه اندازی سنگین (CLASS 20)
همزن ها (Stirrers)
اکسترودر ها (Extruders)
ماشین تراش (Lathes)
دستگاه های فرز (Milling machines)
راه اندازی خیلی سنگین (CLASS 30)
 فن های بزرگ (Large fans) *
Circular saws/bandsaws
سانتریفیوژها (Centrifuges)
سنگ شکن ها (Mills)
آسیاب (Crushers)
● مدل پیشنهادی زیمنس
❍ مدل قابل استفاده از نظر زیمنس
^ ممان اینرسی فن کوچکتر از 10  برابر ممان اینرسی موتور هست .
* ممان اینرسی فن مساوی و یا بزرگتر از 10 برابر ممان اینرسی موتور است.

←منبع: سایت سافت استارتر زیمنس →

10 سئوال متداول در خصوص سافت استارتر ها

با سافت استارتر زیمنس راه اندازی و توقف نرم الکتروموتور، کاهش جریان راه اندازی  و افت ولتاژهای لحظه ای در شبکه برق، انجام حفاظت الکتروموتور و عدم نیاز به برخی از حفاظت های چون اضافه بار و یا اتصال کوتاه در الکتروموتور، کاهش استهلاک الکتروموتور و ادوات مکانیکی متصله، امکان ایجاد ترمز DC با یک سافت استارتر دیجیتال، حذف پدیده کویتاسیون و ضربه قوچ در پمپ ها، امکان مانیتور کردن بسیار از پارامترهای الکتریکی موتور در حین کار، کاهش خرید هزینه های تجهیزات الکتریکال ورودی مثل ژنراتور، ترانسفومر، کابل و غیره … فراهم میگردد

توان و جریان الکتروموتور، نوع کاربری (مثال: پمپ، فن، نوار نقاله، کمپرسور، آسیاب، سنگ شکن، همزن و ….)، حداکثر تعداد استارتر الکتروموتور در دقیقه، شرایط محیطی

کنتاکتور بای پس (ByPass)، به کنتاکتوری گفته میشود که به طور موازی با مدار قدرت سافت استارتر قرار می گیرد تا بعد از  راه اندازی کامل، الکتروموتور ازطریق آن مستقیما”  به شبکه برق ورودی وصل شود و بدین طریق سافت استارتر زیمنس بعد از راه اندازی از مدار خارج میشود. این کار باعث میشود تا استهلاک دستگاه به شدت کاهش پیدا کند.

کنتاکتورهای بای پس به دو صورت داخلی و خارجی میتوانند  باشند که در نوع داخلی خود سازنده این کنتاکتور را در داخل سافت استارتر قرار میدهد اما به منظور بای پس خارجی میتوان یک کنتاکتور به صورت جداگانه در تابلو سافت استارتر در نظر گرفت تا بعد از راه اندازی موتور، مدار قدرت سافت استارتر توسط این کنتاکتور بای پس شود.

تنظیمات راه اندازی در سافت استارتر های آنالوگ زیمنس از طریق برخی پتانسیومترها یا دیپ سوئیچ ها که روی دستگاه هستند انجام میشود اما در سافت استارتر های دیجیتال تنظیمات دستگاه از طریق یک کیپد با نمایشگر انجام میشود.

همچنین در سافت استارترهای دیجیتال امکان برقراری ارتباط دستگاه با شبکه های صنعتی در کارخانجات فراهم میباشد درصورتی که این امکان در نوع آنالوگ وجود ندارد.

خیر، راه انداز نرم همان سافت استارتر است.

برای بسیاری از کاربری ها نظریر پمپ ها، فن ها و برخی کاربری های نرمال دیگر استفاده از سافت استارتر زیمنس آنالوگ در مقایسه با ستار مثلث هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت به صرفه تر است اما در کاربری سنگین و کاربری های که نیاز است از مدل سافت استارتر دیجیتال استفاده شود  با دید کوتاه مدت راه اندازی به صورت ستاره مثلث هزینه کمتری دارد اما به دلیل محاسن فراوان سافت استارت ها در بلند مدت استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه تر میباشد مضاف بر اینکه از مزایای فراوان استفاده از این دستگاه ها بهرمند شد.

به طور کلی میتوان گفت به دلیل قیمت بسیار پایین سافت استارتر نسبت به اینورتر، استفاده از آن برای راه اندازی نرم بسیار متداول میباشد  اما در کاربری ها و یا موارد خاص مثلا اگر نیاز باشد جریان راه اندازی بسیار محدودتر (حتی کمتر از جریان نامی موتور) شود و یا اینکه علی رغم نیاز به راه اندازی نرم نیاز به کنترل سرعت در حین کار الکتروموتور باشد آنگاه از یک اینورتر استفاده میشود.

قیمت سافت استارتر ارزان تر از اینورتر است و بسته به رنج توانی قیمت اینورتر بین 2.5 تا 7 برابر قیمت یک سافت استارتر باشد.

خیر، استفاده از سافت استارترها بیشتر برای الکتروموتورهای سه فاز آسنکرون متداول میباشد و ما برای الکتروموتورهای تک فاز سافت استارتر پیشنهاد نمیدهیم.

هدیه ویژه به مناسبت اولین خرید از الکتروبازار 

مجموعه الکتروبازار مرکز تخصصی تعمیر، نصب و فروش سافت استارتر زیمنس در ایران میباشد این مجموعه  به عنوان توزیع کننده عمده این دستگاه ها در لاله زار و کل کشور در جشنواره فروش ویژه به مناسبت اولین خرید مشتریان محترم هدیه تخفیفی را تا مبلغ 500 هزار تومان ارائه میکند .

درصورت نیاز به مشاوره جهت انتخاب سافت استارتر مورد نیاز یا ترجیح به خرید آفلاین از طریق بخش تماس با ما یا شماره های 49625-021، 46012980-021 و 09020082182 با کارشناسان تخصصی الکتروبازار تماس بگیرید.

شماره های تماس جهت اخذ تخفیف جشنواره فروش

term of use